Návod jak ušít braletku

Materiál:

Můžete si koupit naší krabičku, ve které je všechno, nebo si nakupte: 

Krajka, tyl nebo úplet, nůžky – nůžky na látku, malé nůžky na zastřihování, nůžky na papír, špendlíky, střih, gumička na ramínko, posuvníky, kroužky, šicí stroj, nitě 

 

STŘIH

Střih se skládá ze dvou košíčků (na dvě prsa), střih tvoří dvě části – levou stranu prsa a pravou stranu prsa, tak, aby látka na prsu seděla, je třeba těchto dvou částí. Potřebujete tedy 2x menší část a 2x větší část. Střih si můžete zakoupit s naší Melonberry krabičkou . A nebo si zkusit vlastní vytvořit.

 

KOŠÍČKY  (2x větší košíček , 2x menší košíček)

POZOR! – pokud chcete správně zrcadlit a košíčky na krajku položit správně, podívejte se na DIY video jak na to. 

 

Aby braletka nebyla průhledná a neškrábala nás krajka, je třeba dát něco na zakrytí, proto si vystřihněte vše ještě jednou v tylu nebo úpletu (viz obrázek)

Sešijte krajkové části k sobě a tylové části k sobě. Vždy menší a větší košíček na sebe, líce se dotýkají.  Jakmile je máte sešité – odstřihněte přebytek látky nůžkami na zastřihování, buďte pečliví a snažte se stříhat co nejblíž stehu. Položte tyl a krajku na sebe, lícem ven, ruby se dotýkají a sešijte je k sobě. 

 

Po zašití je třeba přebytečný tyl odstřihnout

IMG_1827

Pokud vás zajímá jak pokračovat, sledujte náš seriál na YOUTUBE, nebo si zakupte krabičku, tam je to všechno i s materiálem a střihem popsáno.